PTE Young Learners

pte2

EGZAMINY DLA DZIECI /PTE Young Learners/

Poziomy

Egzaminy przeprowadzane są na czterech poziomach trudności i zostały stworzone, aby motywować dzieci do nauki angielskiego już od pierwszych spotkań z tym językiem.

Poziom Czas trwania egzaminu
1 Firstwords 1h
2 Springboard 1h
3 Quickmarch 1h
4 Breakthrough 1h 15 min

Cel egzaminów PTE Young Learners
Celem egzaminu jest sprawdzenie zdolności uczniów do posługiwania się językiem w sposób komunikatywny, a nie sprawdzenie ich wiedzy na temat systemu języka. Części egzaminu Na wszystkich poziomach u uczniów sprawdza się ich zdolności rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Na niższych poziomach kładziony jest, z konieczności, większy nacisk na znajomość określonego słownictwa i języka. Egzamin składa się również z części ustnej, w czasie której dzieci biorą udział w grze planszowej lub w zabawie oraz uczestniczą w krótkiej rozmowie. Uczniowie oceniani są przez wykwalifikowanych nauczycieli szkolnych w miejscu nauki dzieci. Na wszystkich poziomach dzieci uczestniczą w prostej grze planszowej. Używane są następujące zwroty:

  • Roll the dice (rzuć kostką)
  • Move forwards/backwards(rusz w przód/ do tyłu)
  • It’s your turn (twoja kolej)
  • Whose turn is it?(czyja kolej?)

Rodzina Brownów
Podczas egzaminu dzieci biorą udział w sytuacjach, z którymi spotykają się na co dzień w swoim życiu.Na wszystkich czterech poziomach egzaminów uczeń spotyka się i poznaje życie codzienne, przygody i niefortunne wypadki rodziny Brownów – nie całkiem typowej rodziny angielskiej.

Brownowie mieszkają w Londynie. Pan Tom Brown jest bardzo zajętym pilotem, podróżującym po całym świecie, włączając w to kraje, w których dzieci podchodzą do egzaminów PTE Young Learners. Pani Elizabeth Brown to super-mama. Opiekuje się czwórką dzieci, a ponadto pracuje jako weterynarz. Oczywiście spotyka mnóstwo zwierzaków każdego dnia. Anna jest najstarsza z całej czwórki dzieci. Uczy się pilnie do egzaminów w szkole, a jej ulubionymi zajęciami są sport, taniec i słuchanie muzyki pop. Jej młodszy brat również lubi sport. Właściwie to ma bzika na punkcie piłki nożnej i jest fanem drużyny piłkarskiej Arsenal, a poza tym pochłania go gra na konsoli Playstation. Niestety znacznie lepiej radzi sobie z piłką niż z odrabianiem lekcji. Sophie jest drugim młodszym dzieckiem. Lubi pomagać mamie w pracy ze zwierzętami i opiekuje się pupilami rodziny. Jack to niemowlak. Czas spędza na zabawie i nigdzie nie rusza się bez swojego misia. Państwo Paul i Mary Brown to dziadkowie. Mieszkają niedaleko rodziny Brownów i często wpadają do nich, aby zaopiekować się dziećmi. Oboje są na emeryturze lecz kiedyś byli farmerami. Mary uwielbia gotować, a Paul interesuje się ogrodnictwem.

Zabawy przed egzaminem

Podejście do egzaminu jest z pewnością bardzo stresujące dla małych dzieci, które mogą mieć problemy ze skoncentrowaniem się na czas całego egzaminu. Dlatego też zaleca się wygospodarowanie przed egzaminem chwili od 5 do 7 minut, w której dziecko może się zrelaksować. Nie powinno to być wliczane do dozwolonego czasu trwania egzaminu.

Certyfikaty

Dzieci otrzymują certyfikaty z egzaminów na każdym poziomie opatrzone adnotacją: Wyróżnienie (Distinction), Osiągnięcie (Merit), Zaliczony (Pass) lub Niezaliczony (Fail).